Kviz gasilske mladine 2015 regije Ljubljana I.

V nedeljo, 8. 3. 2015, je v Vodicah potekal regijski kviz gasilske mladine. Kviza so se udeležile ekipe iz 10 gasilskih zvez regije Ljubljana I. V kategoriji pionirjev je tekmovalo 22 ekip, prav tako je tekmovalo 22 ekip v kategoriji mladincev, v kategoriji pripravnikov pa 17 ekip. Gasilsko zvezo Ljubljana je na kvizu predstavljalo 12 ekip. Ekipe v posameznih kategorijah so se pomerile v teoretičnem znanju, v vezanju vozlov in v raznovrstnih gasilskih spretnostih. Ekipe iz Ljubljane so ponovno zelo uspešno nastopale v zelo močni konkurenci. V kategoriji pionirjev je ekipa iz Zadobrove dosegla 5. mesto, ekipa iz Zgornjega Kašlja 7. mesto, ekipa iz Gameljn 11. mesto in ekipa iz Šmartnega 20. mesto. V kategoriji mladincev sta ekipi iz Zadobrove dosegli 2. in 3. mesto, ekipa iz Rudnika 10. mesto in ekipa iz Tomačevega 20. mesto. V kategoriji pripravnikov je ekipa iz Zadobrove dosegla 3. mesto (do 1. mesta jim je zmanjkalo manj kot pol sekunde), ekipa iz Gameljn 4. mesto, ekipa iz Podgorice 5. mesto in ekipa iz Rudnika 10. mesto. Na državni kviz sta se v kategoriji mladincev uvrstili 2 ekipi iz Zadobrove.

Jože Janež